Okazuje się, że wielu naszych rodaków wyjeżdżających do pracy za granicą, przez pewien okres czasu podejmowało się zatrudnienia w Norwegii. Dla tych, którzy wrócili z powrotem do Polski, byłoby dobrze, gdyby skontaktowali się oni z biurem podatków zagranicznych i sprawdzili, czy nie należy im się zwrot podatku za pracę w tym kraju.

Przejście procedury starania się o zwrot podatku z Norwegii za pośrednictwem profesjonalnego i doświadczonego biura podatków zagranicznych, składa się z przejścia kilku etapów, po których czeka się na należne nam pieniądze. Dzięki temu wszelkie uciążliwe formalności prawne i finansowe, pracownik może zlecić na biuro i nie przejmować się niczym, poza tym na co on wyda otrzymany zwrot podatku. Biuro podatków zagranicznych za sprawą doświadczenia jakie posiada z pewnością zadba również o to, aby zmaksymalizować Twój zwrot podatku z Norwegii, czyli sprawić, że będzie on najwyższy z możliwych.

Pierwszym etapem procedury zwrotu podatku z Norwegii jest skontaktowanie się z biurem podatkowym i dostarczenie do niego wszelkich niezbędnych dokumentów. Wraz z dokumentami potwierdzającymi naszą pracę w Norwegii i wieloma innymi wskazanymi przez biuro, trzeba będzie również podpisać odpowiednie wnioski, które firma ta w naszym imieniu przedłoży przed norweskim urzędem podatkowym. Dzięki posiadanym dokumentom i przeprowadzeniu ich analizy, biura podatkowe na tym etapie są w stanie określić szacunkową wartość kwoty, jaka może zostać nam wypłacona z norweskiego urzędu. Oczywiście są to jedynie wstępne wyliczenia, które mogą się zmieniać na dalszym etapie procedury. Po przesłaniu wszelkich dokumentów do urzędu podatkowego w Norwegii oraz nadzorowaniu sprawy aż do otrzymania decyzji podatkowej, ostatnią rzeczą jaką zrobi biuro podatkowe będzie dostarczenie nam decyzji i pieniędzy w wygodny dla nas sposób.