Projektowanie katalogów produktowych: jak zaprojektować katalog produktów, który sprzedaje?
Katalogi produktów są ważnym narzędziem marketingowym dla firm sprzedających produkty. Pozwalają one klientom zobaczyć, co jest dostępne i dokonać wyboru, co chcą kupić. Projektowanie katalogów produktowych może być wykonane na wiele różnych sposobów, ale istnieją pewne podstawowe elementy, które są wspólne dla wszystkich udanych katalogów.

Pierwszym krokiem w projektowaniu katalogu produktów jest podjęcie decyzji o jego ogólnym wyglądzie i charakterze. Czy ma być nowoczesny czy tradycyjny? Jasny i kolorowy czy bardziej stonowany? Gdy masz już ogólne wyobrażenie o stylu, jaki chcesz osiągnąć, możesz zacząć zawężać wybór czcionek, układu, rodzaju papieru itp. Następnie zastanów się, kto jest Twoją grupą docelową i jakiego rodzaju produktami będą zainteresowani. Czy Twoje produkty są skierowane do mężczyzn czy kobiet? W jakim wieku? Jaki jest poziom dochodów? Znajomość tych informacji pomoże Ci wybrać produkty, które chcesz wyeksponować i jak najlepiej je zaprezentować. Na koniec zastanów się, ile miejsca będą potrzebować poszczególne produkty.

Na przykład, niektóre katalogi koncentrują się na dostarczaniu szczegółowych informacji technicznych, podczas gdy inne podkreślają zdjęcia i referencje klientów. Niezależnie od przyjętego podejścia, projektowanie katalogów produktowych może być skutecznym sposobem na zaprezentowanie oferty firmy i zwiększenie jej zysków.