Czy wy też macie przeświadczenie, że w internecie dominują wszędzie panujące reklamy firm, które proponują swoim klientom rozliczanie podatku za pracę za granicą? Ja ciągle, w różnych banerach, okienkach i w różnych innych miejscach na stronach internetowych widzę oferty w stylu: zwrot podatku, praca za granicą, itp. Denerwowałem się na nie, dopóki nie uświadomiłem sobie tego, że sam nie jestem w stanie rozliczyć swojego podatku z Holandii.

Zdarzyło się tak, że przez kilka miesięcy złapałem umowę o pracę w Holandii. Była to praca na czas określony, na sześć miesięcy, w trakcie trwania roku podatkowego. Podszlifowałem w tym czasie umiejętności, poznałem świetnych ludzi, inną kulturę życia i ogólnie smak mieszkania i pracy w Holandii. Było ciężko, ale po powrocie do Polski cieszyłem się, że udało mi się dorobić. Wówczas przypomniały mi się oferty z cyklu zwrot podatku praca za granicą i zacząłem się zastanawiać nad tym, czy dla mnie faktycznie warto się rozliczać z biurem podatków zagranicznych.

W związku z tym, że moja świadomość na temat tego jak uzyskać zwrot podatku Holandia jest równa zero, a podatek z Holandii uzyskać chciałem, musiałem zaufać firmie reklamującej swoje usługi w internecie. I mimo, że z wielkim sceptycyzmem podchodziłem do tej sprawy, to okazało się, że biuro podatkowe z którym się skontaktowałem okazało się grupą fantastycznych i bardzo zdolnych ludzi, którzy nie tylko wyjaśnili mi czym jest zwrot podatku Holandia, ale pozwolili mi przejść procedurę jego odzyskiwania dość szybko i bez niepotrzebnych poprawek. Od teraz sam jestem chodzącą reklamą biura podatków zagranicznych, któremu zaufałem rozliczając swój podatek z Holandii, i na którym się nie zawiodłem.